Hikvision odstranil aktualizace své aplikace z Google Play.

Vloupání
Do minulého roku počty vloupání klesaly. Nyní opět rostou. Důležitá je prevence.
9. 3. 2020

Hikvision odstranil aktualizace své aplikace z Google Play.

Pokud jste zaznamenali ve své aplikaci Hik-Connect, že je nová aktualizace, ale na Google play ji najít nemůžete, nejste jediní. Jedná se o plošnou změnu v politice společnosti Hikvision. Své aplikace již nebude poskytovat v Google Play.

Aktuálně si můžete aplikaci stáhnout pro zařízení s Android pouze ze stránek společnosti. V AppStoru Hikvision je k dispozici aktuální verze ke stažení. Pro uživatele systému iOS je aplikace stále k dispozici, jak jsou zvyklí. Stránku s aplikacemi Hikvision naleznete zde.

Z Google Play zmizela podpora aktualizace jako následek Americko-Čínské obchodní války, která způsobuje neustálé problémy pro koncové uživatele. Dle vyjádření, které zaslalo vedení společnosti svým partnerům se jedná o výsledek aktuálního U.S Entity Listu, který definuje omezení exportu a importu USA. Vlastně se jedná o “červenou” ze strany vlády Spojených států a transakce s entitami, organizacemi, či vládami z tohoto listu jsou monitorovány či omezeny. Hikvision tak nadále nepřidá další aktualizace své aplikace do Google play. A to do odvolání.

V reakci Hikvision vytvořilo svou vlastní galerií aplikací, jak bylo zmíněno výše. V současné době bude potřeba aktualizovat aplikace na přímo. Uživatelé by měli sledovat zdroje, odkud aplikaci stahují, či si nechat poradit jeho servisní organizací. Jelikož zmizela ochrana uživatelů, kterou tvořil Google Play se svými kontrolami aplikací, je nutné dbát na to, abyste si stáhli a nainstalovali správnou aplikaci.

 

 

Nevíte si rady?   +420 228 227 519  /  info@m2security.cz