Jablotron informoval zákazníky o nebezpečí požáru ve svých sirénách

Vloupání
Čeští zloději vyprávějí, jak si vytipovávají „vloupačky.“
31. 1. 2020
Vloupání
Do minulého roku počty vloupání klesaly. Nyní opět rostou. Důležitá je prevence.
9. 3. 2020

Jablotron informoval zákazníky o nebezpečí požáru ve svých sirénách

Nebezpečí vzplanutí sirény Jablotron

Jablotron informoval své zákazníky o možném riziku požáru, který mohou způsobovat neoriginální baterie v určitých typech bezdrátových sirén. Varování vydala na popud případů, kdy došlo k nebezpečným vzplanutím 6V lithionových baterií umístěných v bezdrátových sirénách. V jednom z případů měl požár dokonce zachvátit celý dům.

Jablotron zjistil po důkladném šetření, co tyto požáry spojuje. Majitelé umístili do přístrojů levnější, ale krajně nebezpečnější náhrady. Místo předepsané bezpečné 6V lithionové baterie BAT-80A SAFT používali nekvalitní náhražku (na které je klamně uvedeno, že je dokonce určena pro Jablotron přístroje), která způsobila požár.

Náhražky technologicky nesplňují potřebné technické parametry a dochází u nich k tzv. přepólování článku s nižší kapacitou, jehož následkem je intenzivní vzplanutí.

Jablonecká společnost tak nabádá všechny partnery a zákazníky, aby provedli neodkladnou kontrolu bezdrátových sirén typu JA-80A a JA-180A. Je potřeba zkontrolovat, zda-li se nachází v siréně předepsaná bezpečná lithionová baterie BAT-80A SAFT. Kontrolu by měl provést ideálně technik, jelikož v současné éře vizuálně kvalitních padělků je těžké poznat rozdíl. Alternativou a krizovým řešením, je použití alkalických baterií se speciálním držákem BH-80A. Snižuje se tak provozní doba sirény z přibližně 3 na 2 roky. Alkalické baterie jsou také mnohem bezpečnější a dostupné ve většině obchodů.

Na závěr je nutno dodat že potíže s nesprávně použitými bateriemi se týká pouze výrobků JA-80A a JA-180A, které používají 6V technologií. Ostatní produkty Jablotron obsahují jiné baterie, kde není přepólování článků technologicky možné a jsou tudíž bezpečné.

Více informací: https://www.jablotron.com/cz/bat-80a/

Pokud na obrázku poznáváte svojí sirénu a chtěli byste jí nechat zkontrolovat, kontaktujte nás!

 

Nevíte si rady?   +420 228 227 519  /  info@m2security.cz