Plánování alarmu – ideálně již před stavbou.

Vloupání
Čeští zloději vyprávějí, jak si vytipovávají „vloupačky.“
31. 1. 2020

Plánování alarmu – ideálně již před stavbou.

Plánování alarmu

Při instalacích zabezpečovacích systémů, a celkově jakékoliv elektroniky integrované v rámci domácnosti, se téměř vždy řeší jeden a ten samý problém: Tak kudy to potáhneme?! a zákazník na to: Kolik to bude stát? O problematice informovali specialisté Jablotronu na svém blogu.

První z dotazů zákazníků bývá logicky směrovaný na cenu. Ta samozřejmě nejde stanovit bez prohlídky dané lokality, a když už, tak opravdu silně orientačně. Cena se vlastně odvozuje od doby, kdy nám poprvé své záměry oznámíte. Začneme-li plánovat ideálně už před stavbou, instalace zabezpečovacích systémů bude rychlá – a díky tomu také levnější. Naopak v případech, kdy je potřeba provádět rozsáhlé úpravy na místě, jako je vedení kabelů stěnami, instalace lišt, či další stavební úpravy, časová náročnost na techniky se zvyšuje a tak i cena instalace.

 

A jelikož víme, že není vždy jednoduché počítat do budoucna s instalací dalších zařízení, můžete si níže přečíst několik bodů, které Vám pomohou ušetřit čas, energii a finance, které investujete do svého zabezpečení.

  • Čím dříve nás kontaktujete, tím lépe. Nebojte se, že nás voláte ještě před stavbou samotnou. Ideální situací je konzultovat instalace zabezpečovacích systémů, či například IoT domácnosti již s architektem.
  • Využít se dají již funkční vedení, husí krky, apod. Připravit prostor pro vedení kabeláže se dá i během částečných rekonstrukcí.
  • Instalace může probíhat ve více fázích. Zabezpečujeme například stavbu již před samotným dostavěním.
  • Menší počet stavebních zásahů techniky vždy snižuje finální cenu. Pokud budete chtít zabezpečit například vchodové dveře, je potřeba již dopředu počítat s nutností vedení kabelů okolo těchto objektů.
  • Objednávejte okna a dveře s vestavěným magnetickým detektorem otevření přímo od výrobce.
  • Zabezpečení nekončí u kamer. Umíme připravit různá čidla, světelné a zvukové alarmy, či různé dálkové ovládání domácnosti.

 

 

Nevíte si rady?   +420 228 227 519  /  info@m2security.cz